© 2014-2016  Алексей Шершнёв

 

Использование любых материалов сайта допустимо только при наличии ссылки на www.shershnyov.com

персональный сайт

© 2014-2016 Персональный сайт Алексея Шершнёва

 

 

При использовании материалов сайта размещение гиперссылки http://shershnyov.com - обязательно!

Під мікроскопом. Як воїнам добра відновлюють кістки після важких поранень на фронті

Інтернет-видання «Новий погляд», 15.11.2014

 

 

 

 

 

 

Про невідомі ще українцям клітинно-тканинні технології «Погляд» довідувався у засновника проекту «Біотех-реабілітація поранених» Олексія Шершньова.

 

- Як надається допомога та наочно виглядає лікування поранених бійців АТО у рамках вашого проекту?

Як бійцям АТО врятуватись від інвалідності, ампутацій та довгої виснажливої реабілітації. Зовсім не так давно в Україні стартував проект «Біотех-реабілітація поранених». Медичний центр ilaya заопікувався героями АТО, яким загрожує ампутація рук чи ніг. Завдяки волонтерському центру «Народний проект» кошти збираються швидко.

 

У центрі на лікуванні перебувають десятеро осіб, які отримали важкі травами кінцівок під час збройного конфлікту на сході України. Наступного тижня проект розпочне збір коштів на лікування трьох нових бійців - добровольця 24-тої бригади, який був поранений під Зеленопіллям, добровольця «Донбасу», що пережив «Іловайський котел» та бійця Нацвардії, якого поранили піл Сло'вяносербськом.

 

Лікування здійснюється поетапно: після обстеження пораненого проводиться забір матеріалу, і, якщо необхідно – підготовчий етап оперативного лікування. Після цього поранений кілька тижнів може знаходитися вдома або продовжувати лікування у медзакладі, з якого він був направлений до нас. Тим часом у біолабораторії проводиться підготовка власного клітинно-тканинного матеріалу пацієнта, за допомогою яких стимулюватиметься відновлення кісткової тканини, після чого виконується основний етап оперативного лікування.

 

- Розкажіть, будь ласка, що це, власне, за клітинно-тканинні технології?

 

Ми застосовуємо технологію, засновану на властивостях власних мезенхимальних клітин, які інколи називають стовбуровими. Технологія ilaya дозволяє відновити втрачені репаративні процеси в області переломів і створити умови для більш швидкого відновлення дефектів кісток. Така методика часто виявляється єдиною альтернативою ампутації кінцівки та значної інвалідності. Ще одна з найбільших переваг методики – використання свого, рідного матеріалу людини, що виключає безліч ускладнень.

 

- Де є подібні аналоги?

 

Як не парадоксально, але у найбільш розвинених країн світу, наприклад США чи країнах ЄС, немає значного досвіду застосування подібних технологій саме у відновленні кісток суглобів після бойових поранень. Це тому що є більш привабливі напрямки застосування клітинних технологій, наприклад косметологія. Біотехнологія, яку розробила та активно використовує українська компанія ilaya, не має аналогів у всьому світі. Крім того, бойовий вид травм кісток має свої особливості відновлення. Якщо високоенергетичну травму лікувати як побутову – ефекту не буде. І тут лікарям у нагоді стає їх досвід наслідків війни СРСР та Афганістану. Тому я б не радив одразу шукати «кращого лікування за кордоном» - воно може коштувати набагато більших грошей меценатів, при цьому маючи далеко не кращий для пораненого результат - протезування

 

- Розкажіть, як виглядає реабілітація одного з учасників АТО…

 

Наш проект займається лікуванням бійців АТО з вересня, тому перші результати можна буде побачити лише через 1,5-2 місяці, адже кістка відновлюється довше, ніж інші органи.

 

На цьому знімку ми бачимо травму бійця АТО, 28-річного Юрія. Хлопець отримав на війні вогнепальне поранення плеча з дефектом плечової кістки до 12 см. Це – відсутність великої ділянки одної з найголовніших кісток верхньої кінцівки. Без нашого лікування хлопцю загрожує інвалідність – його рука буде неопороздатною.

 

Прошу також звернути увагу, що Юрій – лежачий. Він отримав ще багато травм, зокрема, зараз він відновлюється після травми хребта – його ногам ледь повернулася чутливість та рухливість, наразі ноги потрібно розробляти, а для цього треба опиратися на обидві руки. Таким чином, неопороздатна рука гальмує весь процес відновлення.

 

9 жовтня йому був проведений забір матеріалу – фрагменту великогомілкової кістки та червоного кісткового мозку. Зараз з цього матеріалу готується клітинно-тканинний матеріал, який буде пересаджено до плечової кістки хірургічним шляхом. Операція запланована на 18 листопада.

 

Поки Юрій перебуває у Центральному військовому госпіталі.

 

Який результат ми очікуємо? Відновлення кістки та максимальне повернення руці її функцій. На останньому фото – одних з найважчих випадків, який вдалося вилікувати за вищезазначеною технологією. Застаріла травма плечової кістки призвела до численних ускладнень – пацієнту загрожувала ампутація.

 

Завдяки відновленню кістки з застосуванням клітинних технологій через 7 місяців пацієнт міг повноцінно користуватись рукою.

Одразу підкреслю – наші технології необхідні тільки у випадках, коли пораненому загрожує тривала реабілітація або ампутація кінцівок. В решті випадків достатньо лікування у звичайних відділеннях травматології лікарень.

 

Після розгляду медичної інформації пораненого лікар-ортопед приймає рішення про доцільність застосування клітинно-тканинних технологій, а потім проект проводить збір коштів меценатів.

 

Лікування здійснюється поетапно: після обстеження пораненого проводиться забір матеріалу, і, якщо необхідно – підготовчий етап оперативного лікування.